Houston Eğitim Ataşeliği

Amerika Türkçe Okulu Kayıtları Başladı!

Amerika Türkçe Okulu çocukların anadilini online eğitimle güçlendiriyor. Türkçe ve Türk Kültürü dersleri, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenler tarafından online olarak veriliyor.
Amerika Türkçe Okulu Kayıtları Başladı!

Amerika'da yaşayan Türk topluluğunun köklü kültürel mirasını gelecek nesillere aktarabilmek ve çocukların anadillerini güçlü bir şekilde sürdürebilmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen Amerika Türkçe Okulu, online eğitim odaklı yaklaşımı ile dikkat çekiyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı deneyimli öğretmenler tarafından verilen Türkçe ve Türk Kültürü dersleri, hafta sonları Cumartesi veya Pazar günleri, iki ders şeklinde düzenleniyor. Dersler iki grup olarak saat 09:00 (ABD Doğu Saati) ve 12:00 (ABD Doğu Saati) ile gerçekleştiriliyor. Katılımcılar, kendilerine uygun olan gün ve saat aralığına göre derslerine katılabiliyorlar.

 

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Dönemi süresince dersler devam edecektir. Bölgemizdeki vatandaşlarımızın 5-16 yaş arasındaki çocukları bu özel programa başvuruda bulunabilirler. Kurs, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

Bu önemli programın Türk toplumuna faydasını değerlendiren Houston Eğitim Ataşesi Ali Kılıçlıoğlu, "Amerika Türkçe Okulu, çocuklarımızın anadillerini güçlendirmelerine ve Türk kültürünü sürdürmelerine büyük bir destek sağlıyor. Online eğitim formatı sayesinde coğrafi sınırları aşarak Türkçe öğrenimi sunması, Amerika'da yaşayan genç nesillerin kimliklerine ve köklerine sahip çıkmalarına yardımcı olacaktır" dedi.

 

Kurs Kayıt Tarihleri: 24 Ağustos - 10 Eylül 2023

Başvurularınızı şu adresten gerçekleştirebilirsiniz: http://meb.ai/UGaLNsP 

Detaylı bilgi ve sorularınız için iletişim adresi: yyegm_amerika@meb.gov.tr 

5333 Westheimer Road Suite 1050 77056 Houston, TX, USA - 1 (713) 6230632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.